למוקדי שירות לקוחות                                                               בין הימים א-ה' בשעות 09:13:00                                      צלצלו  :  1-700-700-913  ,
                                  

 
על ההבדל בין יועץ פנסיוני לסוכן.
בעוד סוכני הביטוח והמשווקים הפנסיוניים הינם שלוחי חברות הביטוח ובאופן טבעי מקבלים מהם עמלות בהתאם לרווחיות העסקה אותם מכרו ללקוחות. היועץ הפנסיוני אשר נושא רישיון יועץ פנסיוני אוביקטיבי וחברות בעלות רישיון תאגיד ייעוץ פנסיוני אשר רישיונן מונע אפשרות לקבלת עמלות הפצה מגופים אלה (בשונה מתאגידי ייעוץ בנקאיים) מקבלים שכרם מהלקוח בלבד ולכן נאמנים רק לו.
 
מדוע כל-כך חשוב ההבדל טרם החלטה בעולם הפנסיה והביטוח
מכיוון שהסוכנים יקבלו עמלות גבוהות יותר ככל שימכרו עסקאות המניבות רווח גדול יותר לשולחהן וכך יקרות יותר או בלתי מתאימות ללקוח. חלק מהסוכנים והסוכנויות הינם גם שלוחי המעבידים ולכן האפשרות של העובד למצות זכויותיו בבחירת החברה והתכנית המתאימה לו (כולל השוואת הגדרות, תעריפים ודמי ניהול) אינן ממוצות ובסופו של יום (בעת מקרה ביטוח, עזיבת עבודה או יצאה לפנסיה) מתברר כי נגרם נזק בלתי הפיך של לפחות מאות אלפי שקלים!
חוות דעת משפטית.
במקרים רבים מעבידים אינם משלמים את מלוא חובתיהם או אינם מאפשרים לעובד בחירת התוכניות המתאימות והעדיפות לו, במקרים אחרים חברות הביטוח אנן עומדות בתנאים שבתוכניות או שהתנאים אינם חוקיים כלל. בכדי לבחון את הכדאיות לפני תביעה מחברת ביטוח או גוף פיננסי. או טרם הגשת טביעה רצוי להסתייע ביועץ פנסיוני המורשה להגשת חוות דעת מומחה בבית משפט.
במרבית המקרים מסייעת חוות הדעת של מקצוען לקבלת הסכומים המגיעים ללא השקעת זמן כסף ואנרגיה בניהול משפט על הוצאותיו הנלוות והעיכוב בקבלת הכספים.
 
פניה ליועץ פנסיוני מוסמך בסמוך לפרישה או לאחר מקרה ביטוח
עשויה לתרום לביטול תשלומי מס גבוהים שנגרמים עקב חוסר ידע במשמעות מהלכי משיכת כספים באופן נכון ובקבלת כל זכויות העובד או העצמאי ללא הפרשות תשלומי יתר המסתכמים ברבבות שקלים מיותרים ופגיעה בזכויות כספיות נכבדות. הסתייעות בתאגיד ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי מסודר בו מערכות מחשוב ותיעוד עשויה גם לסייע בריכוז כל הזכויות באופן נוח וניתן למיצוי בעת מקרה ביטוח במקום חיזור על הפתחים לקבלת אינפורמציה בעת שבה יש צורך במענה מהיר ועינייני וקבלת סכומים במהירות במלואם.
יועץ פנסיוני יחיד או צוות יועצים.
בדיוק כמו בעולם הרפואה, כך גם בעולם הייעוץ הפנסיוני ביטוחי יש צורך בצוות מסונכרן. דומה הדבר למנתח לב מקצועי אשר זקוק סביבו למערכת מעבדות, מכוני רנטגן, רופאים נוספים, מרדים וצוות סיוע.     בעולם הפנסיה והביטוח יש צורך ביועצי ניהול סיכונים, יועצי השקעות, יועצי מיסוי, יועצים משפטיים ומכלול מערכות בדיקה ומחשוב (ואנשי מקצוע מעולים להזנת וניתוח מערכות אלה).
הרי כפי שחולה הלב עלול למות במהלך ניתוח לב ללא מרדים ראוי כך גם תכנית ביטוח "הטובה ביותר" אשר אינה מתאימה ללקוח או מתנהלת במסלול השקעה לא נכון או שפשוט אינה בתוקף מסיבה משפטית בטפסי התכנית תגרום ללקוח אובדן כספים, תשלומי מס מיותרים או אי-קבלת תגמולים שהלקוח כל-כך יזדקק להם.
 
ייעוץ פנסיוני חינם.
כולנו יודעים, מאחורי כל סוג של "שירות חינם" קיים אינטרס כלשהו. לעיתים האינטרס מנוגד לצרכים של הלקוח וכך גם בנושא "ייעוץ פנסיוני חינם" הניתן ע"י   בנקים בעלי רישיון ייעוץ פנסיוני המאפשר להם קבלת עמלות מתוך דמי הניהול של הלקוח לגופים הפנסיוניים . כלומר להבדיל מייעוץ פנסיוני אובייקטיב לחלוטין בו יופחתו דמי הניהול למינימום, לא יפגעו בשכרו של היועץ ולא יפגעו בחסכונו של הלקוח. חישוב זריז של ההפרש בין עלות ייעוץ פנסיוני בתשלום לעומת הפגיעה הנגרמת מתשלום דמי ניהול גבוהים לאורך שנים, יעיד על נטרול הפסדים אדיר.
זאת בנוסף לעובדה כי במסגרת "ייעוץ חינם"  לא ניתנת אפשרות ואין כדאיות ליועץ להמלצה על מכשירי חיסכון שאין לא קשר מסחרי (הסכם דמי הפצה) עימם ולכן עשוייה להיות פגיעה נוספת בלקוח עקב בחירה במכשירים שאינם מתאימים לו כלל.
הבטחות לחוד ומציאות לחוד
כמה פעמים שמעת שסוכן הביטוח הבטיח כיסויים שונים ובוא היום, כאשר הזדקקת לכספי ביטוח כולכך, דווקא אז התברר שהתוכנית אינה מתאימה לצרכיך, שמה שהבנת מהסוכן שונה לחלוטין ממה שמבטיחה התוכנית או שבכלל לתוכנית שלך אין תוקף מסיבה זו או אחרת.
אם רצונך בתכניות ביטוח וחיסכון פנסיוני אמיתי שיהוו מענה הולם ללא הפתעות כשתזדקק לכסף, אין דרך אחרת מאשר לפנות לייעוץ פנסיוני וביטוחי בחרה מסודרת שאינה מבטיחה כלום "חינם" פרט לנאמנות מוחלטת ללקוח שלה שממנו בלבד היא מקבלת את שכרה ואם לא תעמוד בציפיותיו יפסיק לרכוש את שירותיה.

הערכת תועלות בייעוץ פנסיוני ביטוחי
נהוגה בגופים מובילים בתחום הייעוץ הביטוחי האובייקטיבי. המתכונת המקובלת דומה לפגישה עם רופא מומחה לשם החלטה על נחיצות ניתוח. אלא שכאן מדובר בפגישה עם יועץ פנסיוני בכיר, בת כ-45 דקות ובה לאחר ראיון קצר וסקירת מסמכים, יוכל היועץ הפנסיוני לאתר בעיות מהותיות ולבדוק אפשרות למתן התחייבות לרווח שינבע מביטול תשלומים מיותרים, שיוני מסלולים וכו'.  במידה ואכן נוכל להציל לך כספים משמעותיים, נשמח להציע לך מסלול ייעוץ מלא המתאים לצרכיך.
 
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים