יועצי פנסיה אובייקטיביים | פורשור

 שימו לב ! אתר זה אינו מציע רכישת ייעוץ כלכלי, פנסיוני או ביטוחי !
  

                                               

 החשיבה על חיסכון לפנסיה או הטיפול בתשלומים המיותרים לתוכניות ביטוח מביאה למסקנה בלתי נמנעת  שיש צורך בעשייה.
 פנייתך מעידה כי אינך מאלה המפחדים   מעשייהשאכפת לך מה נעשה בכסף שלך.

  עפ"י מ.האוצר- היעדר  סיוע מקצועי אובייקטיבי גורם להפסדים רבים:

  משלמים תשלומים מיותרים כפילויות תעריפים וגם דמי ניהול מוגזמים לאורך שנים .
  כאשר נזקקים, מתברר  מאוחר מידי, שהתכנית אינה מענה בהיקף הנדרש  שהוקמה כך שלחברת הביטוח  –
  אפשרות לא לשלם!   
·        

  בפרישה מתברר לנו שנקבל –תמיד פחות ממה שציפינו.
  רובנו מקבלים מידי חודש שכר נטו - קטן מהאפשרי ותורמים  מסים מיותרים.
  לבסוף מבינים ששינוי בזמן היה חוסך הוצאות חודשיות מיותרות כל החיים וגם חיסכון במאות אלפי שקלים.
  למעלה מ 10 מיליארד ש"ח  " אבודים" של הציבור מצויים בקופות הגופים המוסדיים ללא ידיעת הלקוחות
  האופציות  לביטוח וחיסכון ע"י הסוכנים או יועצים שרישיונם מאפשר קבלת עמלות הפצה הנם תמיד בתכניות ביטוח ופנסיה,  
  בדר"כ  בניגוד אינטרסים לשלך.
 
 החוק כיום אוסר על משווקים וסוכנים להשתמש במילה  "ייעוץוקובע עונשי מאסר וקנסות   על המתחזים כיועצים

 
 כיוון שיש חשיבות רבה בבחירת גוף הייעוץ שיילווה אתכם נושאים שראוי לבדוק ברצינות,   טרם תשלום בגין יעוץ:
·        האם חוות הדעת נערכת ע"י מערכת מומחים  בעלי רישיון בתאגיד ייעוץ פנסיוני מטעם משרד האוצר שעל גביו מודפסת התניה לאיסור קבלת עמלות מגופים פיננסיים.
·        האם פרטייך נשמרים ומאובטחים עפ"י חוק הגנת הפרטיות והארגון מפוקח בנושא זה והאם ייחתם עמך חוזה המאושר ע"י משרד האוצר-  כחוק
         (כולל פרק שמירה על סודיות) עם חברה זו והחשבונית שתקבלו - גם היא של חברה בע"מ בעלת רישיון תאגיד ייעוץ כאמור.
·        האם המומחים המשתתפים בהכנתה כוללים יועצים בעלי רישיון בתחומי: ביטוחפנסיה,  השקעותמיסוי ודינים.
·        האם חוות הדעת כוללת בדיקת הביטוחים הנה ליחיד או לכל בני המשפחה.
·        האם חוות הדעת כוללת בחינת כל ביטוחי הפרט והאם לחברת הייעוץ מערכות ממוחשבות הכוללות מידע ואפשרות להשוואות ניתוח וסימולציות 
          בכל נושאי הביטוח האישי ולא רק הפנסיוני!
·        האם מעבר להתחברות ל"מסלקה פנסיונית"(המינימום הנדרש בחוק)  ייבדקו גם כל הדוחות והמסמכים להצלבת מידע כך שחוות הדעת לא תהא "שקט נפשי מדומה"!                מומלץ לבדוק בעצמך שהמערכות אמנם קיימות וכוללות האפשרויות הנ"ל, ואינן    "סמולטרים" שונים של חברות הביטוח או  המשמשים בעיקר סוכני ביטוח !
·        האם קיימת מגבלה במספר הפוליסות- ביטוחי משפחה, ביטוחי מנהלים, ביטוחי פרט, תכניות פנסיוניות, קרנות הפנסיה, קופות הגמל, השתלמות וכדומה שיבדקו במסגרת           חוות הדעת וכמה תצטרך לשלם עבור בדיקת כל המסמכים שברשותךמשום שהשמטת (מסמך הנראה כבעל חשיבות שולית, עלולה ליצור נזק רב לעתידך) ולחיסכון                  הפנסיוני שלך.
·        האם ניתן לקבל ליווי ובקרה לפיקוח יישום חוות דעת ועדכנים של חוות-הדעת באופן מתמשך לאורך שנים, כולל פגישות תקופתיות ללא התחייבות לתקופה מראש.
·        האם חוות הדעת כוללת בדיקה והתייחסות לתקיפות תכניות וכיסויים ביטוחים, כלומר: לא רק בחירת התכנית הטובה יותראלא גם שישלמו לך את כל זכויותיך.
·        האם קיימת מערכת בקרה ממוחשבת בה מוזנים כל העדכונים לאחר הכנת חוות הדעת לשם הליווי המתמשך.
·        האם היועץ או תאגיד הייעוץ מפנה את הלקוחות לסוכנים או משווקים ( עימם יתכן וקיים קשר עסקי/ משפחתי או חברי שעלול להטות את חוות-הדעת).
·        האם החברה פועלת כדין בנושא שמירה על הפרטיות שלך והאם היא מפוקחת בנושא זה 
·        האם ניתן לשלם עבור עדכוני חוות הדעת חודש בחודשו ללא התחייבות ל"חבילות" באופן שיניב רווח חודשי 
·        והאם ניתן להתחרט בכל שלב במהלך התקופה של הליווי  ולהפסיקו וברור ..להפסיק החיוב!
     
 אנו מקווים שרשימה זו תביא לך תועלת וכן מצורפת רשימה של מיידעים שרצוי להביא לפגישת הערכת תועלות  ובכל מקרה רצוי שתהיה מסודרת בקלסר בבית -ליום   פקודה  :

 איסור שימוש במילה ייעוץ ונגזרותיה ע"י מי שאינו בעל רישיון ייעוץ פנסיוני


בשנת 2005, יצרה רפורמת בכר הבחנה בין "יועץ" ל"סוכן" בתחום מוצרי החיסכון והביטוח לתקופת הפנסיה. חוק הפרדת ייעוץ שיווק בביטוח קובע על הפרדה ובידול בין השירותים הניתנים על ידי סוכן או משווק של מוצרי ביטוח או חיסכון פנסיוני, לבין אלה הניתנים על ידי יועץ פנסיוני מוסמך, ולמעשה אוסר על מי שאינו מוסמך כיועץ פנסיוני להשתמש במילה "ייעוץ" על נגזרותיה, כולל על כרטיס הביקור שלו, אתר האינטרנט שלו וכל פרסום מטעמו. מהו ההבדל המהותי בין השירותים שניתן לקבל מיועץ פנסיוני או מסוכן או משווק מוצרי פנסיה? על כך - במאמר שלפניכם.
מיהו סוכן פנסיה?
סוכן פנסיה, או סוכן ביטוח פנסיוני, הינו מי שהוסמך וקיבל רישיון כסוכן ביטוח פנסיוני. הסוכן הינו עצמאי או שכיר המשווק מוצרים פנסיוניים שיש לו זיקה אליהם. המשמעות היא שהסוכן הפנסיוני אינו אובייקטיבי, והייעוץ שהוא מספק הינו בעל מהות שיווקית, כאשר הסוכן עצמו מתוגמל על מבוטחים חדשים במוצרי הביטוח שאותם הוא מוכר.
מיהו יועץ פנסיוני?
היועץ הפנסיוני הינו מי שהוסמך וקיבל רישיון לעסוק בייעוץ פנסיוני. היועץ הפנסיוני מובדל מסוכן הביטוח הפנסיוני בכך שהוא מחויב לאובייקטיביות, והוא אמור לספק שירות ללא זיקה לאף מוצר שאותו הוא מציע למתייעץ.
אך יש הבדל בין הרישיונות של היועצים הפנסיוניים
ולכן יש לבדוק האן מוטבעים על הרישיון איסורים לפעולות מול הגופים וקבלת עמלות מהם.

יועץ פנסיוני ללא מכירה
במסגרת השינויים בחוק, מותר ליועצים פנסיוניים לבחור במסגרת עבודה כזו המאפשרת קבלת תגמול ממספר גופים ביטוחיים המציעים תכניות ביטוח וחיסכון לתקופת הפנסיה. אלה שבחרו במסלול עבודה כזה, מחוייבים לקבל עמלת הפצה בגובה זהה מכל תכנית חיסכון או מכשיר ביטוח שאותה הם מצליחים למכור - מבין אלה שהם עובדים איתם. יועצים כאלה, כמובן, עשויים להימנע ממתן ייעוץ בנוגע לתכניות שאינן כלולות במסגרת עמלות ההפצה שלהם.
לעומתם, היועצים הפנסיונים בחברות ייעוץ ללא מכירה, מספקות ייעוץ פנסיוני מקיף ומלא בנוגע לכלל מוצרי החיסכון והביטוח כאשר האינטרס היחיד שעומד לנגד עיניהם הוא מתן ייעוץ מקיף ומעמיק למתייעץ, ומכיוון שהם מקבלים את מלוא התמורה עבור השירותים שהם נותנים מהמתייעץ, הוא ה"מפעיל" היחידי שלהם. יועצים פנסיוניים אשר אינם מקבלים עמלות הפצה, יכולים בדרך כלל להשיג דמי ניהול נמוכים יותר ממוצרים פנסיוניים שונים עקב העובדה שהם עצמם אינם "עולים כסף" לחברות המפעילות מוצרים פנסיוניים אלה.
בחוק נקבעו עונשין חמורים כולל קנסות ומאסרים למשווקים וסוכנים שישתמשו במילה "ייעוץ" וגם לאלה שלא יגלו בכתב בגילוי נאות מראש אודות היותם משווקים או יועצים המקבלים עמלות הפצה.