יועצי פנסיה אובייקטיביים | פורשור

   מחפשים יועץ פנסיוני הוגן ומקצוען בתחום הביטוח האישי והפנסיה -ללא מכירות?

                                                    1-700-700-913

                                            
 


איסור שימוש במילה ייעוץ ונגזרותיה ע"י מי שאינו בעל רישיון ייעוץ פנסיוני

בשנת 2005, יצרה רפורמת בכר הבחנה בין "יועץ" ל"סוכן" בתחום מוצרי החיסכון והביטוח לתקופת הפנסיה. חוק הפרדת ייעוץ שיווק בביטוח קובע על הפרדה ובידול בין השירותים הניתנים על ידי סוכן או משווק של מוצרי ביטוח או חיסכון פנסיוני, לבין אלה הניתנים על ידי יועץ פנסיוני מוסמך, ולמעשה אוסר על מי שאינו מוסמך כיועץ פנסיוני להשתמש במילה "ייעוץ" על נגזרותיה, כולל על כרטיס הביקור שלו, אתר האינטרנט שלו וכל פרסום מטעמו. מהו ההבדל המהותי בין השירותים שניתן לקבל מיועץ פנסיוני או מסוכן או משווק מוצרי פנסיה? על כך - במאמר שלפניכם.
מיהו סוכן פנסיה?
סוכן פנסיה, או סוכן ביטוח פנסיוני, הינו מי שהוסמך וקיבל רישיון כסוכן ביטוח פנסיוני. הסוכן הינו עצמאי או שכיר המשווק מוצרים פנסיוניים שיש לו זיקה אליהם. המשמעות היא שהסוכן הפנסיוני אינו אובייקטיבי, והייעוץ שהוא מספק הינו בעל מהות שיווקית, כאשר הסוכן עצמו מתוגמל על מבוטחים חדשים במוצרי הביטוח שאותם הוא מוכר.
מיהו יועץ פנסיוני?
היועץ הפנסיוני הינו מי שהוסמך וקיבל רישיון לעסוק בייעוץ פנסיוני. היועץ הפנסיוני מובדל מסוכן הביטוח הפנסיוני בכך שהוא מחויב לאובייקטיביות, והוא אמור לספק שירות ללא זיקה לאף מוצר שאותו הוא מציע למתייעץ.
אך יש הבדל בין הרישיונות של היועצים הפנסיוניים
ולכן יש לבדוק האן מוטבעים על הרישיון איסורים לפעולות מול הגופים וקבלת עמלות מהם.

יועץ פנסיוני ללא מכירה
במסגרת השינויים בחוק, מותר ליועצים פנסיוניים לבחור במסגרת עבודה כזו המאפשרת קבלת תגמול ממספר גופים ביטוחיים המציעים תכניות ביטוח וחיסכון לתקופת הפנסיה. אלה שבחרו במסלול עבודה כזה, מחוייבים לקבל עמלת הפצה בגובה זהה מכל תכנית חיסכון או מכשיר ביטוח שאותה הם מצליחים למכור - מבין אלה שהם עובדים איתם. יועצים כאלה, כמובן, עשויים להימנע ממתן ייעוץ בנוגע לתכניות שאינן כלולות במסגרת עמלות ההפצה שלהם.
לעומתם, היועצים הפנסיונים בחברות ייעוץ ללא מכירה, מספקות ייעוץ פנסיוני מקיף ומלא בנוגע לכלל מוצרי החיסכון והביטוח כאשר האינטרס היחיד שעומד לנגד עיניהם הוא מתן ייעוץ מקיף ומעמיק למתייעץ, ומכיוון שהם מקבלים את מלוא התמורה עבור השירותים שהם נותנים מהמתייעץ, הוא ה"מפעיל" היחידי שלהם. יועצים פנסיוניים אשר אינם מקבלים עמלות הפצה, יכולים בדרך כלל להשיג דמי ניהול נמוכים יותר ממוצרים פנסיוניים שונים עקב העובדה שהם עצמם אינם "עולים כסף" לחברות המפעילות מוצרים פנסיוניים אלה.
בחוק נקבעו עונשין חמורים כולל קנסות ומאסרים למשווקים וסוכנים שישתמשו במילה "ייעוץ" וגם לאלה שלא יגלו בכתב בגילוי נאות מראש אודות היותם משווקים או יועצים המקבלים עמלות הפצה. 
כיצד לאתר חברות ייעוץ פנסיוני שאינן מקבלות עלות הפצה חייבות ברישיון תאגיד-ייעוץ פנסיוני בו התניה לאי-זיקה מוחלטת לגופי ביטוח ופנסיה .

 
 


Go Back  Print  Send Page

 

 

בשנים האחרונות עולה המודעות בציבור לכך  שמשווקי הביטוח נמצאים בניגוד אינטרסים ללקוחות ושניתן  לחסוך מאות אלפי שקלים,
להקטין תשלומים חודשיים לביטוחי בריאות סיעוד וכו'  ולהיות מבוטחים כהלכה באמצעות ייעוץ אוביקטיבי ובלתי מוטה .


מכיוון שמדובר במאות אלפי שקלים ... וגם בביטחון האישי!

 

 

 

 יש לבדוק האן מוטבעים על הרישיון איסורים לפעולות מול הגופים וקבלת עמלות מהם.

       

 

 

>