למוקדי שירות לקוחות                                                               בין הימים א-ה' בשעות 09:13:00                                      צלצלו  :  1-700-700-913  ,


יועץ פנסיוני אישי
 
ההבדל בין יועץ פנסיוני לסוכן
בעבר נהגו סוכני ביטוח ומוכרנים שעסקו בשיווק תכניות ביטוח הפנסיה להציג עצמם כ"יועצים פנסיוניים" או כ"יועצי ביטוח".

מאז החקיקה בעקבות ועדת "בכר" ומסקנותיה בדבר הנזק הנגרם לציבור בהיעדר ייעוץ פנסיוני בלתי מוטה, נאסרה השימוש במילה
"ייעוץ" או "ייעוץ פנסיוני" על מי שאינו בעל רישיון יועץ ואין עוד אפשרות להיות בעל רישיון יועץ פנסיוני וסוכן או משווק פנסיוני יחד.


לא להיות ביישן בבחירת יועץ פנסיוני

ביישנות עלולה להסב נזק של מיליונים במקרה תאונה, מחלה או פרישה.
לעיתים, מסתמך הלקוח בטעות על סוכן המציג עצמו כ"יועץ" למרות שהחוק מחייבו להציג עצמו בצורה אמיתית בפני הלקוח ואפילו לחתום
מולו על מסמך גילוי נאות בו מציין הסוכן או המשווק את זיקתו לגופים אותם הוא מייצג (חברת ביטוח, גוף פיננסי, גוף פנסיוני, סוכנות ביטוח וכו').

"אי-נעימות" או "ביישנות" במקרה כזה עלולה לעלות למבוטח והחוסך ביוקר! הוא עלול למצוא עצמו משלם עבור תוכניות ביטוח ופנסיה שאינן מתאימות לצרכיו בעוד הינן מספקות לסוכן עמלות גבוהות על חשבון המבוטח.

במקרים רבים, כשכבר מאוחר מדי בדר"כ, כלומר כשזקוקים לכספי פנסיה או חו"ח לתגמולי ביטוח, מתברר כי סכומים ניכרים מתוך תשלומי הלקוח לאורך השנים שימשו בעיקר לתשלומי עמלות ניהול גבהות (מתוכן מקבל הסוכן את עמלותיו), לביטוחים מיותרים או בלתי תקפים או לתעריפים ש"אוכלים" את כספי החיסכון.

פניה ליועץ פנסיוני בשלב מאוחר זה הינה בדר"כ מיותרת, לא אם נזקקים לחוות דעת מוחה להגשת תביעה כנגד הסוכן או החברה. מרבית הנזק הינו בלתי הפיך בשלב זה.
ולכן חשוב לבדוק את רישיון האדם בו אתה מבקש להסתייע ולאשר כי מדובר ביועץ פנסיוני אובייקטיבי בעל רישיון או ביועץ פנסיוני נציג תאגיד ייעוץ פנסיוני בעל רישיון במסלול אובייקטיבי לחלוטין המנוע מביצוע עסקאות ו/או קבלת עמלות מגופים ביטוח ופיננסיים.

 
יועץ פנסיוני יחד או צוות יועצים.
עולם הפנסיה והביטוח, הינו מורכב בדומה לעולם הרפואה בו נדרשים מומחיות בנושאים שונים לצד מערכות טכניות מורכבות (מעבדות, מכשירי הדמייה)  וצוות תמיכה (לבורנטים, אחיות, רנטגנולוגים וסניטרים). 
כך גם עולם זה נזקק למומחים בתחום ייעוץ ההשקעות, ניהול סיכונים, פנסיות על סוגיהן השונים, מיסוי והחזרי מס ומשפטנים. ומערכות המסוגלות לנתח במדויק צרכים ביטוחיים עפ"י סימולציות כלכליות לפי כל סוג אירוע שעלול לקרות לאורך השנים והשפעתו על מכלול החיים של המשפחה  לצד מערכות בהן כל האפשרויות של פתרונות במחיר הזול ביותר באופן בטוח וללא תשלום מיותר, יקר או כפול.
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים